İçeriğe geç
Anasayfa » Laptop Ekranı Kırıldı

Laptop Ekranı Kırıldı

laptop ekranı kırıldı

Laptop Ekranı Kırıldı ğında onarımını nasıl sağlıyoruz, kısaca anlatalım istedik.

İçindekiler Tablosu

Laptop ekranı neden kırılır?

Notebook ve laptop cihazların en narin noktalarından biri ekranlarıdır. Hem yapısının kırılgan oluşu, hem de yüzey alanının genişliği nedeniyle darbelere karşı savunmasız parçalar. Bu nedenle çarpma, düşme gibi durumlar sonucunda kasa hasarı ile birlikte sıklıkla ekran kırılma durumunu görmekteyiz.

Bunun yanı sıra, servisimize gelen bazı cihazlarda müşterilerimiz herhangi belirgin bir darbe hatırlamadıklarını belirtirler. Burada da genellikle zaman içerisindeki hafif esnemelerin oluşturduğu nihai bir etkinin söz konusu olduğunu görürüz.

Bazen de farkında olmadan yaptığınız şeyler hasara neden olur: Örneğin laptopu çantada taşırken şarj aletini kasanın altına gelecek şekilde koymak gerekir. Ekranın sırtına gelecek şekilde koyduğunuzda hasara zemin hazırlamanız mümkündür.

laptop ekranı kırıldı

Tüm bunların dışında, tamamen sebepsiz gibi görünen kırılmalar da görürüz. Ekran hasarının nedeni ne olursa olsun, tamir yöntemi bellidir; ekranın değiştirilmesi gerekir. Bu esnada orijinal ekran kullanımının önemi çok büyük.

Orijinal ekran kullanımının önemi

Öncelikle, orijinal ekranlar cihazınızın ekranıyla aynı bantta üretilen birebir aynı ekranlardır. Böylelikle kullanıcı deneyiminizde herhangi bir değişme olmaz. Yani alıştığınız kaliteyi kullanmaya devam edersiniz. Bununla birlikte, daha önemli olarak, orijinal ekranların kendi garanti belgeleri vardır. Fabrikasyon hatalara karşı garanti süreci boyunca güvende olursunuz. Tabii burada, kullanıcı hatasının garanti kapsamına girmeyeceğini hatırlatmamız gerek.

Laptop ekran değişimi nasıl olur?

Cihazın türüne göre bu işlem değişiklikler gösteriyor. Bazı cihazlarda kasanın bütününü açmak gerekmezken, diğer bir kısım cihazlarda kasanın açılarak anakartı sökmemiz gerekir. Cihazınızın marka ve modelini bize ilettiğinizde size detaylıca açıklarız.

Laptop ekran değişiminin maliyeti

Ekran değişim maliyeti, ekranın özelliklerine, bileşen kalitesine ve tabii ki döviz kuruna bağlı olarak değişkenlik gösterir. En sağlıklı bilgiyi bizi arayarak alabilirsiniz. Hemen belirtelim, iletişim bilgilerinizi asla depolamıyoruz. Bizi aradığınızda arkadaşlarımız cihaz modelinizi alacak ve net fiyat bilgisini size vermekten memnuniyet duyacaktır.

Cihazın kasasında da hasar varsa

Tam da burada eklemek istediğimiz bir nokta var: Eğer ekran hasarı ile birlikte cihazınızın kasa ve/veya menteşesinde de bir sorun mevcutsa, bunu da servisimizde en hesaplı ve kaliteli şekilde çözüyoruz. Ekran menteşesi kırıldı yazımıza göz atınız.

İkinci el ekran isterseniz

Tüm bunlara ek olarak, herhangi bir nedenle ikinci el ekran tercih etmeniz de olasıdır. Bu durumda birçok marka ve model cihazın orijinal ikinci el ekranını temin edebiliyoruz.

Uzaktaysanız da hizmetimiz var

Şayet ekran, kasa ya da menteşe hasarlı bir cihazınız varsa ve yakınlarda değilseniz yine de bizden hizmet almanız mümkün. Bunun için cihazınızı bize göndermek üzere anlaşmalı kargo firmamıza müşteri numaramızı belirterek teslim etmeniz yeterlidir. Bu esnada cihazı çok iyi paketlediğinizden emin olunuz. İletişim ve kargo bilgilerimiz için lütfen tıklayınız.

Garantili cihazların durumu

Darbe ve sıvı teması durumunda cihazın garantiye girmeyeceğini hatırlattıktan sonra, belirtelim: Biz servisimizde garanti kapsamı dışında kalan cihazlar için hizmet vermekteyiz. Bizden fiyat aldıktan sonra, eğer cihazınızın garantisi devam ediyorsa ve hasarın garanti kapsamında tamir edilmesi gerektiğini düşünüyorsanız lütfen bilgisayarınızın üreticisi olan firmanın web sitesini inceleyiniz: Acer™ Türkiye – Asus™ Türkiye – Apple™ Türkiye – Casper™ – Dell™ Türkiye – HP™ Türkiye – Lenovo™ Türkiye – Monster™ – Msi™ Türkiye – Samsung™ Türkiye – Sony™ Türkiye – Toshiba™ Türkiye . Adı geçen markaların her biri kendi sahiplerinin tescilli markasıdır.

Laptop Ekran Değişimi başlıklı yazımıza da göz atmak isteyebilirsiniz.

Laptop Ekranı Kırıldı .ise yapılacakları özetlemeye çalıştığımız bu yazımızın faydalı olduğunu umuyoruz.

Etiketler:
Bizi Arayın