İçeriğe geç
Anasayfa » Orjinal ekran önemli mi?

Orjinal ekran önemli mi?

laptop ekran değişiminde orjinal ekran kullanımı önemli mi?

Orjinal ekran önemli mi? Laptop ve notebook cihazlarda en sık karşılaşılan arızalardan biri ekran kırılmalarıdır. Darbelere bağlı hasarlar sıklıkla ekran kırılmalarına neden olmakta. Bununla birlikte, taşıma esnasında gösterilen zafiyetler de ekranın çatlamasına ve uzun vadede kırılmasına neden olabiliyor.

Panel ekranların tamiri ne yazık ki mümkün olmadığından ekran kırılmalarında elimizde tek çözüm yöntemi olarak ekran değişimi yapmak kalıyor. Burada ise karşımıza çıkan ana soru şu: Orjinal ekranla mı yoksa muadil diye tabir edilen “yan sanayi” ekranla mı değişim yapmak en doğrusu?

Bu soruya bizim kesin ve net cevabımız daima orjinal ekran kullanılması yönünde. Çünkü orjinal olmayan ekranların garantileri de bulunmuyor. Ekran değişimi sonrasında karşılaşacağınız herhangi bir sorunda o ana kadar ödediğiniz meblağ “kuş olup uçuyor”.

Burada uygun olduğu düşünülen fiyatın çok daha pahalıya gelmesi söz konusu. CE belgeli olsa bile orjinal olmayan tüm yedek parçalar gibi ekranların da laptopunuzun diğer parçalarına da zarar

Orjinal ekran kullanımında ise yeni ekranınızın kendi garanti belgesi bulunduğundan, karşınıza çıkabilecek imalat hatalarına karşı güvendesiniz. Yine de, kullanıcı hatalarının garanti kapsamına girmediğini hatırlatmakta fayda var.

Bir diğer konu ise değişim işlemini yapacak teknik personelin uzmanlığı. Tabii ki herhangi bir teknik servise girip çözüm alanını incelemeniz, çalışanlara sorular sormanız olası değildir. Fakat biz her biri alanında tecrübeli ve uzman teknisyenlerden oluşan ekibimizle çalıştığımızı söyleyelim.

Ayrıca teknik servisteki donanım da önemli bir unsurdur. Birçok servis, aslında yapılabilecek arızaları donanım eksikliği nedeniyle yapamamakta ve cihazınızdaki sorunun çözülemez olduğunu belirtmektedir. Burada da, en gelişmiş teknoloji ile çalıştığımızı hatırlatmak isteriz.

İçindekiler Tablosu

Orjinal ekranlar pahalı mı?

Aslına bakılırsa, orjinal ekranlar düşünüldüğü kadar pahalı değillerdir. Bilgisayarınızın kendi teknik servislerde verilen fiyatlar sizi korkutmasın. Aslında orjinal ekranlarda daha uygun maliyetler söz konusu. Orjinal ekranların garantili oluşunu da hesaba katarsak en doğru tercihin orjinal ekranı seçmek olacağı çok net.

Ekran değişimi işlemi ne kadar sürüyor?

1998 yılından beri teknik servis alanında hizmet vermekteyiz. Bu süre zarfında yapımızı daima geliştirdik ve sağlamlaştırdık. Zaman içinde ekran değişimi birimimizi özelleştirip diğer birimlerden ayırdık ve müstakil hale getirdik. Ekran değişimi birimimizde hemen her markanın orjinal ekranlarını hazır bulunduruyoruz. Bu sayede ekran değişimi işlemini hızla yapabiliyoruz. Yoğun dönemlerde stokların yetişmemesi durumunda ekran teminini aynı gün içerisinde gerçekleştirebiliyoruz.

Şayet cihazınız Türkiye satışı olmayan bir modelse ya da yedek ekran ülkemizde bulunmuyorsa yurtdışından teminini sağlıyoruz. Tabii bunun zaman alıcı olacağını hesaba katmalısınız.

Cihazınız bize ulaştığında ekranını aynı gün içinde değiştiriyoruz. Şayet cihazınızı bize kargo ile gönderdiyseniz, aynı gün değişim sağlayıp kargoya teslim ediyoruz. Anlaşmalı kargo firmamıza müşteri kodumuzu belirterek cihazınızı bize gönderebilirsiniz.

Orjinal ekran önemli mi?

Bu yazımızda Laptop Ekran değişiminde Orjinal ekran önemli mi? sorusunun cevabını detaylı şekilde anlatmaya çalıştık. Umarız faydalı olmuştur.

Bizi Arayın