İçeriğe geç
Anasayfa » Laptop ekran değişimi ve tamiri

Laptop ekran değişimi ve tamiri

laptop ekran değişimi tüm bilgiler

Laptop ekran değişimi ve tamiri neden gerekir? Ekranlar, laptop ve tablet cihazların darbelere karşı en savunmasız parçalarıdır. Çarpma, vurma gibi durumlarda sıklıkla hasar görebilirler. Hasar görmüş bir panel ekranın tamiri maalesef mümkün değildir ve değiştirilmesi gerekir.

İçindekiler Tablosu

Ekran değişimi ve tamiri nasıl yapılır?

Laptop ekran değişimi işlemi için ekran çıtalarının vidalarını sökerek çıta tırnaklarını kasadan ayırıyoruz. Ekran bağlantılarını da söktükten sonra hasarlı ekranı laptoptan ayırıyoruz. Yeni ekranı yerine yerleştirip bağlantılarını yaptıktan sonra çıtayı yerine monte ediyoruz. Cihazı serviste teste tabi tutuyoruz ve testten çıktıktan sonra size teslim ediyoruz.

Orijinal ekran kullanımı neden önemli?

Değişim işleminde en önemli nokta, orjinal yedek ekran kullanımıdır. 1998 yılından beri hizmet verdiğimiz teknik servis alanındaki tecrübemizle kesinlikle orjinal yedek ekran kullanımını öneriyoruz. Orjinal ekranların kendi garanti belgeleri vardır ve garanti süresi boyunca arızalara karşı güvende olursunuz.

Ayrıca, orjinal ekranla yapılan değişim sonrası, cihazınızın görsel kalitesinde herhangi bir farklılık yaşamazsınız. Çünkü takılan ekran, cihazınızın kırılan ekranıyla birebir aynıdır. Zira aynı bantta üretilen ekranların bir kısmı cihaz içine monte edilerek satılırken, bir kısmı da orjinal yedek ekran olarak satılmaktadır. Özetle orjinal ekranla yapılan ekran değişimi sonrasında cihazınız hasardan önceki haline tamamen geri döner.

Laptop ekran değişimi fiyatı ne kadar?

Laptop ekran fiyatları her marka ve model için değişiklik göstermekte. Orjinal ekran fiyatı ve değişim bedeli için lütfen bizi arayın. Yetkililerimiz size en güncel, doğru ve şeffaf bilgileri iletsin.

Laptop ekran değişimi ne kadar sürer?

Ekran değişimi işlemini genellikle aynı gün içerisinde tamamlayıp, testlerini bitirip cihazı teslim ediyoruz. Yine de, nadiren ertesi güne sarkma ihtimali olduğunu belirtelim.

Uzaktayım, nasıl hizmet alabilirim?

Eğer uzaktaysanız, cihazınızı bize kargo ile gönderebilirsiniz. Anlaşmalı kargo firmamıza müşteri kodumuzu belirtmeniz yeterli. Bu esnada lütfen cihazınızı çok iyi paketlediğinizden emin olun. Laptopunuz bize ulaştığında aynı gün içinde ekran değişimini yapıp size geri gönderiyoruz. Kargo ve iletişim bilgilerimiz içim lütfen tıklayınız.

Biz kimiz?

F1 teknoloji olarak 1998 yılından beri aynı adreste teknik servis ve bakım & onarım hizmeti veriyoruz. Bu süre zarfında daima kendimizi güncelledik ve geliştirdik. Yıllar içerisinde gelişen ve güçlenen yapımızla tamamen ekran değişimine odaklı yeni bir birim oluşturduk. Burada hemen her marka ve model laptop cihazın orijinal ve garantili yedek ekranlarını hazır bulunduruyoruz. Bu sayede ekran değişimi işlemini en seri şekilde yapabiliyoruz. Eğer yoğun bir zamandaysak ve stokların yetişmeme durumu söz konusuysa, orijinal yedek ekran teminini aynı gün içerisinde yapabiliyoruz.

Hangi markalara hizmet veriyoruz?

Piyasada mevcut bulunan hemen her cihaz için hizmet veriyoruz. Bunlar arasında Acer, Apple, Asus, Casper, Dell, HP, Lenovo, Monster, MSI, Samsung, Sony, Toshiba bulunmaktadır. Diğer markalara da hizmetimiz vardır.

Garantili cihazların durumu

Laptop ekran değişimi alanında uzun yıllardır özel servis statüsünde, garanti kapsamı dışında kalan arızalarda hizmet veriyoruz. Eğer cihazınızın garantisi devam ediyor ve sorununuzun garanti kapsamında çözülmesi gerektiğini düşünüyorsanız lütfen ilgili markanın web sitesini inceleyiniz: Acer™ TürkiyeAsus™ TürkiyeApple™ TürkiyeCasper™Dell™ TürkiyeHP™ TürkiyeLenovo™ TürkiyeMonster™Msi™ TürkiyeSamsung™ TürkiyeSony™ TürkiyeToshiba™ Türkiye . Adı geçen markaların her biri kendi sahiplerinin tescilli markasıdır.

Laptop ekran değişimini anlattığımız bu yazımızın faydalı olacağını umuyoruz.

Etiketler:
Bizi Arayın